W sobotę 5 maja w Biskupcu będą świętować strażacy, którzy zapraszają do wspólnej zabawy mieszkańców miasta.
Międzynarodowe święto strażaków obchodzone jest 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana. W Biskupcu jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin Biskupiec i Kolno zapraszają na swoje święto całe rodziny. W ich planach jest m.in. wyjazd w kolumnie marszowej, msza św., przemarsz z orkiestrą ulicami miasta. Na stadionie miejskim przy ul. Wiosennej rozegrają swoje zawody, którym towarzyszyć będzie piknik z zabawami dla dzieci, strażacka grochówka, pokazy sprzętu. Warto będzie zostać na stadionie aż do godz. 16 gdy rozpocznie się mecz Tęcza Biskupiec-MKS Korsze.
Informujemy o mogących wystąpić utrudnieniach w ruchu drogowym. Ok. godz. 8.45 z ul. Mickiewicza na Warszawską przejedzie kolumna pojazdów strażackich, a o 10.30 z kościoła p.w. bł. Karoliny Kózkówny ruszy pochód z orkiestrą dętą, który przejdzie ulicami: Warszawską, Pl. Wolności, Chrobrego, Armii Krajowej, 1 Maja, Pl. Wolności, Warszawską i zatrzyma się na stadionie miejskim przy ul. Wiosennej.

89 715 01 10













