szpitallllll nowy osrodek

Od stycznia w biskupieckim szpitalu wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne mogą otrzymać dzieci i młodzież.

Przy Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu ruszył Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. To odpowiedź na palący problem trudnego dostępu do specjalistów zajmujących się leczeniem młodych pacjentów.
Zgodnie z wprowadzaną przez Ministerstwo Zdrowia zmianą modelu psychiatrii dziecięcej, docelowo w Polsce na poziomie powiatów ma powstać około 300 takich ośrodków. Na tę chwilę na terenie powiatu olsztyńskiego placówka utworzona w biskupieckim szpitalu jest pierwszą i jedyną, a także jedną z niewielu w województwie warmińsko-mazurskim. Powstały ośrodek oferuje nowatorską i zgodną z najnowszymi wytycznymi formę opieki nad młodymi pacjentami. Pacjenci mogą liczyć na wsparcie specjalistów: psychologa, psychoterapeuty i terapeutów środowiskowych, którzy w razie potrzeby mogą odwiedzić pacjenta w domu, ale też wspomagają go socjalnie, na przykład pomagając umówić się z lekarzem. Zgodnie z ideą leczenie ma być możliwie szerokie. Specjaliści oferują pomoc w rozwiązaniu problemów psychologicznych i emocjonalnych przede wszystkim poprzez terapię.
Opieką Ośrodka mogą być objęte dzieci i młodzież podlegająca obowiązkowi szkolnemu, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni.

Zgłoszenie nie wymaga skierowania, a świadczenia są bezpłatne – refundowane przez NFZ. Rejestracja pod numerem telefonu 89 71563 06.

 

źródło: www.powiat-olsztyński.pl