policja pierwsze

Nowoczesne telefony trafiły do policjantów pracujących na terenie Biskupca. Zakup umożliwiła dotacja z budżetu Powiatu Olsztyńskiego.

29 nowoczesnych, wodo- i wstrząsoodpornych smartfonów oraz 4 komputery do obsługi systemu zarządzania bezpieczeństwem publicznym – to sprzęt, którym będą się posługiwać dzielnicowi z powiatu olsztyńskiego. Zakup umożliwiła dotacja w wysokości 48 tysięcy zł z budżetu Powiatu Olsztyńskiego. Starosta Olsztyński Małgorzata Chyziak przekazała już pierwsze aparaty funkcjonariuszom z Biskupca i Barczewa. Telefony trafią także do Olsztynka i Dobrego Miasta.
- Bardzo się cieszę, że udało się nam znaleźć w budżecie Powiatu środki na wyposażenie Państwa w smartfony. Mam nadzieję, że będą Wam dobrze służyły w codziennej pracy, która często bywa niedoceniana, a jest przecież trudna i bardzo ważna. Dzielnicowy to taki policjant pierwszego kontaktu, który ma najlepsze rozeznanie w swoim rewirze służbowym, zarówno jeśli chodzi o mieszkańców, jak i potencjalne zagrożenia - mówiła do dzielnicowych starosta Małgorzata Chyziak.
Rolę nowoczesnych aparatów podkreślił I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie. – Komunikacja pomiędzy policją a społeczeństwem jest niezmiernie ważna. Dodatkowo te telefony są przystosowane do tego, by funkcjonariusze już wkrótce mogli się łączyć w Systemie Wspomagania Służb i korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń. Dzięki temu dzielnicowi będą mieli możliwość przekazać informacje i zdjęcia z miejsca zdarzenia bezpośrednio dyżurnemu i kierownictwu odpowiedzialnemu za podjęcie decyzji. Z kolei dyżurny będzie mógł zlokalizować policjanta w czasie rzeczywistym, dzięki czemu po pierwsze funkcjonariusz będzie bardziej bezpieczny, a po drugie dyżurny będzie mógł skierować na miejsce służby, które są najbliżej zdarzenia – tłumaczył funkcjonalność programu kom. Marek Dumka.
W uroczystości przekazania smartfonów oprócz dzielnicowych uczestniczyli m.in. komendant Komisariatu Policji w Biskupcu podkom. Tomasz Didjurgeit. Spotkanie było też okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w gminach i potrzebach Policji w powiecie olsztyńskim.
Źródło: powiat-olsztynski.pl

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://archiwum.biskupiec.pl/aktualnosci/1426-smartfony-dla-dzielnicowych#sigProIdc7cc7ffeb8