12 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu zorganizowano III Forum Ekonomiczne Szkół Gminy Biskupiec.
Było to kolejne spotkanie młodych ekonomistów i przyszłych biznesmenów. W tym roku wydarzenie przebiegało pod hasłem: „Fortuna kołem się toczy". Jego celem była nauka zarządzania własnymi finansami i propagowanie idei systematycznego oszczędzania. Uczniowie ze szkół gminy Biskupiec poznali program edukacji finansowej prowadzonej przez PKO Bank Polski SA.
Wśród obecnych gości znaleźli się: Jacek Handke - Dyrektor ds. Obszaru Rynku Detalicznego Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO Bank Polski w Białymstoku, Piotr Maziec - Dyrektor Oddziału 1 w Biskupcu, Krzysztof Janczara - Dyrektor Zespołu Szkół w Biskupcu, Marzena Bielińska - Przewodnicząca Rady Rodziców, Katarzyna Giglewicz Doradco-Kasjer Oddziału 1 w Biskupcu.
Zaproszenie do udziału w forum przyjęły szkoły: Szkoła Podstawowa w Węgoju, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biskupcu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu, Szkoła Podstawowa w Czerwonce.
Do szkoły zawitały maskotki: Żyrafa Lokatka i Pancernik Hatetepes. Na widowni nie zabrakło uczniów. W tym roku w forum udział wzięły klasy czwarte.
Podczas spotkania przybliżono program edukacji finansowej SKO. Interesującą lekcję oszczędzania poprowadził Piotr Maziec.
Nie zabrakło zmagań konkursowych - ta część została podzielona na następujące działy: oszczędzanie, polskie banknoty, dress code, banki, reklama. Przed pytaniami konkursowymi drużyny ze szkół biorących udział w forum usłyszały krótkie wprowadzenie zobrazowane prezentacją multimedialną.
Jury, w składzie: Krzysztof Janczara - przewodniczący, Marzena Bielińska, Katarzyna Giglewicz oraz Bożena Lasocka, czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu.
Wyniki:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Czerwonce
II miejsce ex aequo: Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu
III miejsce Szkoła Podstawowa w Węgoju
IV Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biskupcu.
Imprezę uatrakcyjniły występy zespołu wokalnego w składzie: Natalia Heichel, Filip Orłowski, Mikołaj Bazis Markuszewski i Bartek Kacprzycki, a wykonana przez nich piosenka o oszczędzaniu podbiła serca widowni. Klasa Vb przedstawiła inscenizację pt. „Ziarnko do ziarnka”, a Badacze Wody zaprezentowali modę biznesową.
Uroczystość poprowadzili uczniowie: Anna Król, Małgorzata Matusewicz, Julia Błędek, Ola Kwiecień, Patrycja Milewska, Wiktor Raczkowski oraz Artur Thimm.
https://archiwum.biskupiec.pl/aktualnosci/1482-forum-ekonomiczne-w-sp3?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProId1264f071db