pierwsze misio 2018

Lokalna akcja rozpoczęta 10 lat temu w Biskupcu miała swój kolejny finał. Przekazano na nim ponad 240 paczek.

20 stycznia w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu odbyła się zabawa karnawałowa, w czasie której dzieci z rodzin współpracujących z MOPS otrzymały prezenty przygotowane z darów mieszkańców gminy Biskupiec. Przez dwa miesiące zbierano zabawki, słodycze, gry planszowe, książki, przybory papiernicze, z których potem przygotowano paczki. Oprócz tego na maluchy czekała zabawa z animatorami, malowanie buziek przez wolontariuszy, tańce, oraz oczywiście wizyta świętego Mikołaja.
- Koleżanka pracująca z rodzinami potrzebującymi wsparcia opowiadała mojej żonie, że spotkała się z wieloma przypadkami, kiedy dzieci nie mogą w pełni cieszyć się świętami. Rzuciłem w ówczesnym Biskupieckim Domu Kultury hasło i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, już w pierwszym roku udało się przygotować kilkadziesiąt paczek – mówi Andrzej Staszak, inicjator akcji – Rozwoziliśmy je po całej gminie, a po dwóch latach zorganizowaliśmy pierwszą zabawę z Mikołajem.
 - To wyjątkowa, lokalna akcja charytatywna. Dziękuję wszystkim, którzy się w nią włączyli: wolontariuszom, darczyńcom, a zwłaszcza wieloletnim pracownikom dawnego Biskupieckiego Domu Kultury, którzy wymyśloną przez siebie inicjatywę kontynuują z takim rozmachem i zaangażowaniem. Po raz kolejny pokazujemy, że biskupczanie mają dobre serca – komentował obecny na finale akcji burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.
Akcja „Przekaż misia dla Rysia” odbywa się przy współudziale Caritas Biskupiec.