
Znamy już wyróżniających się mieszkańców gminy Biskupiec. Zostali uhonorowani nagrodami na specjalnej gali.
„Sukcesy 2017” wręczono 2 marca w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu. Przyznano je w czterech kategoriach: nauka, kultura, promocja i specjalnej „krajobraz pełen możliwości” (dla ludzi pozytywnie wpływających na przestrzeń gminy). Zgodnie z regulaminem, o przyznaniu nagród decydowała powołana przez burmistrza Biskupca kapituła. W jej skład weszli: Ewa Olczak – przewodnicząca Kapituły, Radna Rady Miejskiej, Mariusz Bojarowicz – dyrektor Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, Barbara Wawrykiewicz – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Liszewskiego w Biskupcu, Małgorzata Szczęsna – dyrektor Gimnazjum nr 1 w Biskupcu oraz Magdalena Karpińska – pracownik Urzędu Miejskiego w Biskupcu.
Do tegorocznej edycji konkursy wpłynęło 55 zgłoszeń. Spośród nich najlepszy w kategorii nauka okazał się Machał Maciesza, w kategorii kultura – Natalia Heichel, promocja - Elżbieta Szymańska koordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej wraz z zespołem lekarzy, a w kategorii „krajobraz pełen możliwości” – sołectwo Droszewo z sołtys Moniką Wieczorek. (Listę laureatów wraz z uzasadnieniem prezentujemy niżej.)
Wręczone zostały także stypendia naukowe. Zgodnie z lokalnym programem wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży trójka najlepszych uczniów ma otrzymywać stypendium w wysokości 300 zł, które będzie wypłacane przez 12 miesięcy. Warunkiem koniecznym do ubiegania się o Stypendium Burmistrza Biskupca za wybitne osiągnięcia w nauce jest uzyskanie na świadectwie ukończenia klasy lub szkoły co najmniej pięciu ocen celujących oraz posiadanie udokumentowanych szczególnych osiągnięć w dziedzinach szkolnych i pozaszkolnych odpowiednio na szczeblu co najmniej powiatowym, w przypadku szkół podstawowych oraz na szczeblu co najmniej wojewódzkim/okręgowym, w przypadku gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Te wyśrubowane warunki spełnili: Oliwia Ciechacka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, Julia Łach z Katolickiego Liceum Ogólnokształcące w Biskupcu oraz Michał Maciesza z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu.
Galę uświetnił występ kabaretu „Weźrzesz”.
Po uroczystej części w sali widowiskowej wszyscy przeszli do holu na okolicznościowy tort i lampkę szampana.
Wśród gości przybyłych na galę był Marcin Kuchciński, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.
NAGRODZENI NA GALI SUKCESY 2017
Kategoria nauka:
Wyróżnienia:
Bartłomiej Madej z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu wraz z nauczycielem Maciejem Szczyglakiem. Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej przez Rzeszowską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji (9 miejsce w Polsce). Średnia ocen w roku szkolnym 2016/2017: 5,00.
Julia Łach z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu wraz z nauczycielką Elżbietą Cygarowską. Finalistka etapu wojewódzkiego XLIII Olimpiady Geograficznej. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Średnia ocen w roku szkolnym 2016/2017: 5,75.
Brązowy Sukces:
Igor Jasiński z Zespołu Szkół w Biskupcu wraz z nauczycielką Anetą Zielińską. III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie na Najtrudniejszą Lingwołamkę i Skrętacz Języka organizowanym przez Wydział Humanistyczny UWM w Olsztynie.
Srebrny Sukces:
Karolina Duda absolwentka Gimnazjum nr 1 w Biskupcu wraz z nauczycielką Beatą Stankiewicz. Laureatka wojewódzkiego, kuratoryjnego konkursu języka polskiego.
Srebrny Sukces:
Bartosz Nosek ze, Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu wraz z nauczycielką Bożeną Pawłowską. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii (uczeń zwolniony z egzaminu po szkole podstawowej z historii).
Złoty Sukces:
Michał Maciesza z Katolickiego Gimnazjum Społecznego w Biskupcu z nauczycielami: Elżbietą Wierzbowską, Elżbietą Cygarowską i Maciejem Szczyglakiem. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Średnia ocen w roku szkolnym 2016/2017: 5,78.
Kategoria kultura:
Wyróżnienia:
Weronika Moroz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu wraz z nauczycielką Ewą Pałaszewską. II miejsce oraz tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Plastuś” (Stypendiada Wczesnoszkolna dla uczniów klas II-III).
Katarzyna Sawko z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Biskupcu wraz z nauczycielką Panią Barbarą Sołowiew. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej na temat „Moja wymarzona rodzina”.
Brązowy Sukces:
Marcel Tarka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu z nauczycielką Teresą Świątek. I miejsce oraz uzyskał tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Plastuś” (Stypendiada Wczesnoszkolna dla uczniów klas II-III).
Srebrny Sukces:
Oliwia Ciechacka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu wraz z rodzicami Aleksandrą i Krzysztofem Ciechackimi oraz nauczycielką Anną Mikołajczak
- wyróżnienie na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki ,,Super Mikrofon Radia JARD” w Białymstoku
- Złota Nuta (I miejsce) na II Krajowym Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Polskiej ,,Kruszwicka Nuta 2017” w Kruszwicy
- II miejsce na XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej o Złoty Buzdygan w Kosakowie/ k. Gdyni
- III miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dla Dzieci i Młodzieży ,,Debiut 2017” w Siedlcach
- III miejsce w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Jeszcze Polska nie zginęła” w Mońkach
- Grand Prix oraz Specjalna Nagroda Jubileuszowa na V Olsztyńskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla Dzieci i Młodzieży w Olsztynie (zasięg wojewódzki).
Złoty Sukces:
Natalia Heichel ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu z nauczycielką Alicją Leczycką.
- I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim Ziemi skąd nasz ród….”
- brała udział w koncercie Jana Pietrzaka „Niech żyje Polska” w Piotrkowie Trybunalskim
- wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu Jana Pietrzaka „Jan Pietrzak z PRL-u do Polski”
- wystąpiła podczas oficjalnego powitania Prezydenta Polski Andrzeja Dudy w czasie spotkania z mieszkańcami Jezioran i regionu
- udział w VI Powiatowej Wigilii Święta Niepodległości w Olsztynie.
Kategoria promocja:
Wyróżnienia:
Bernard Czerwiński ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. w Biskupcu oraz uczniowie tej szkoły uczestniczący w międzynarodowym programie „Badacz Wody” jako drużyna „Warmińskie Kropelki” : Hryniewicz Kacper, Kacprzycka Kinga, Król Maria, Milewska Patrycja, Ptak Hanna, Raczkowski Wiktor, Rudnicki Paweł, Tomczuk Kamil, Bieliński Igor, Błędek Julia, Cekała Patryk, Gąsiorowska Kinga, Golianek Wiktoria, Król Anna, Kwiecień Ola, Madej Anna, Matusewicz Małgorzata, Nosek Wojciech, Nowotka Piotr, Filipowicz Kacper, Gozdera Nikola, Kmieć Magdalena, Łysak Oliwia, Wiśniewski Mikołaj, Ciemiński Mikołaj, Dajnowski Borys, Kulbacka Patrycja, Łojek Sebastian, Radomska Hanna, Roman Daria, Weraksa Bartłomiej, Zastryżny Jan, Godlewska Wiktoria, Rybkiewicz Kinga, Zbrzeski Maciej, Thimm Artur. Zdobycie po raz czwarty „Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi. W tym drugi raz z rzędu przyznana na trzy lata. W tej edycji na to wyróżnienie najbardziej zapracowali chętni uczniowie z klasy Vb, VIb, VIIa z opiekunem Bernardem Czerwińskim, którzy trzeci rok realizują międzynarodowy program „Badacz Wody”. W tym roku zajęli 7 miejsce w Polsce i 23 miejsce spośród 11 krajów uczestniczących w tym programie. Realizacja wszystkich zadań w programie była priorytetem do spełnienie kryteriów, aby otrzymać certyfikat Zielonej Flagi.
Uczestnicy Debaty Oksfordzkiej z Zespołu Szkół w Biskupcu: Aleksandra Włodkowska, Karolina Janczara, Michał Król i Marcin Kaniuka wraz z nauczycielem Szymonem Marchlewskim. Zwycięzcy II Debaty Oxfordzkiej „Warto rozmawiać” w Bartoszycach 5.04.2017 r. organizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu. W finale pokonali drużynę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach. Ta drużyna (bez Marcina Kaniuki a z Mateuszem Noskiem) wygrała rok wcześniej w Giżycku I Finał Debaty Oxfordzkiej.
Martyna Pawłowska, absolwentka Gimnazjum nr 1 w Biskupcu, znana z udziału z telewizyjnego programie „The Voice of Poland” gościła w ramach cyklu „Biskupiec pełen możliwości”. Wokalistka gościła w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu 18 grudnia w południe. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi młodzieżą z biskupieckich szkół chętną by spotkać się z biskupczanką, którą jeszcze miesiąc temu oglądali na szklanym ekranie. Martyna była członkiem drużyny Andrzeja „Piaska” Piasecznego, zaszła w programie wysoko odpadając przed półfinałami. Zapowiedziała wydanie płyty z autorskimi utworami.
Komendant hm Krzysztof Kowalski oraz Druhny i Druhowie z Hufca ZHP w Biskupcu Za kontunuowanie odsłaniania tablic poświęconych znanym osobistościom wywodzącym się z miasta/gminy Biskupiec. Dotychczas odsłonięto tablice upamiętniające: 2015 Ireneusz Iredyński; 31.12.2016 Ignacy Pietraszewski; 10.11.2017 Jan Liszewski. Działania te promują miasto, stanowią wartość dodaną, zwiększają tożsamość z regionem. Są doskonałą lekcją historii.
Grupa Wolontariuszy Przygarnij Psiaka lub/i kociaka wraz z opiekunem Bożeną Staszak: Aleksandra Bloch, Natalia Rak, Kacper Królicki, Sebastian Montowski, Ola Borkowska, Adrian Zabielski, Karolina Al-Saidi, Ola Kozioł, Hubert Dutkowski, Lidia Bajcer, Gabriela Zabielska, Julia Perzanowska, Magdalena Szal. Grupa wyróżniona w XVII edycji Konkursu „Barwy Wolontariatu”, gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie w dniu 12.12.2017 r. Od ponad roku organizowali i zajmują się „Przytuliskiem” dla bezdomnych psów i kotów. Co rocznie organizują i uczestniczą w zbiórce karmy dla zwierząt. W ostatnich dwóch latach zebrano ponad 4 tony karmy, która przekazywana jest dla osób opiekujących się bezdomnymi zwierzętami oraz osób adoptujących takie zwierzęta.
Joanna Śmiełowska nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Od kilkunastu lat pełni funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciele Szkoły. W swej działalności wykazuje się dużą aktywnością, inicjatywą oraz ogromnym zaangażowaniem. Pozyskuje bardzo duże środki z 1% podatku oraz od sponsorów na wzbogacanie bazy lokalowej szkoły, nagrody dla uczniów, wyjazdy edukacyjne oraz liczne imprezy szkolne i środowiskowe. Przygotowuje uczniów do konkursów. Od kilku lat organizuje ,prowadzi imprezy szkolne i środowiskowe „Jesienny zawrót głowy”, „Szkolny Bal Karnawałowy”, Dzień Dziecka w szkole i w mieście. Bierze udział w organizowanych biegach i propaguje zdrowy styl życia wśród uczniów.
Karolina Janczara. Laureatka XIII Finału Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” 16-18 czerwca 2017 Gdańsk. Założycielka Młodzieżowej Grupy Wolontariuszy „Przygarnij psiaka lub/i kociaka” zajmujących się opieką nad bezdomnymi zwierzętami oraz prowadzeniem domów tymczasowych i przytuliska. Wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, akcji „Przekaż Misia dla Rysia”. Udział w zbiórkach żywności, organizatorka zbiórki karmy dla zwierząt na terenie gminy Biskupiec.
Drużyna z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu: Jan Abramowicz, Karolina Al Saidi, Paulina Cicha, Aleksandra Cmiel, Kacper Dąbrowski, Julia Duba, Michalina Dudała, Daria Gołaszewska, Joanna Kosiorek, Mateusz Kowalczyk, Olga Król, Wiktoria Kwasińska, Agnieszka Lachowicz, Justyna Lachowicz, Gabriela Opęchowska, Klaudia Rokita, Dominika Walkiewicz, Ida Żabińska, Patrycja Żukowska, Magdalena Szal, Natalia Rak, Magdalena Jakubik, Aleksandra Bloch. Za działania wolontaryjne: w akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy; wydawanie artykułów spożywczych osobom najbardziej potrzebującym w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa; świąteczna paczka dla podopiecznych Niepublicznego Zakładu Opieki Paliatywnej św. Łazarza; rejestracja potencjalnych dawców szpiku fundacja DKMS; opieka nad bezdomnymi zwierzakami (Przygarnij psiaka lub (i) kociaka); pomoc w nauce dzieciom z Biskupieckiego Domu Dziecka; pomoc w nauce uczniom okolicznych szkół; rozprowadzanie świec Caritas; kwesta na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia; bezpłatna wymiana książek (drugie życie książek); czytanie dzieciom w przedszkolu bajek, udział w akcji „Przekaż Misia dla Rysia”.
Brązowy Sukces:
Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Liszewskiego w Biskupcu. W 2017 roku placówka zdobywała nagrody, ale także przeprowadziła z sukcesem wiele mniejszych, lokalnych akcji. Miejska Biblioteka Publiczna pokonała 195 zgłoszeń z Polski i z zagranicy i wygrała konkurs zorganizowany w ramach akcji Czytaj PL. Panoramiczne zdjęcie przygotowane na konkurs przez pracowników biblioteki (przedstawiało Królewicza i wymyślona o nim na potrzeby akcji bajkę) wygrało konkurs pokonując zgłoszenia nadesłane nie tylko z Polski, ale i reszty Europy, Azji i Australii. Nagrodami były czytnik Pocket Book Aqua 2, bon na zakup e-booków i zniżka na zakup e-booków na Woblink. W maju w Olsztynie biblioteka uzyskała najwyższe odznaczenie dla bibliotek miejsko-gminnych w województwie – tytuł „Bibliotheca Bona”. Uhonorowano ją za wybitne działania, współpracę z lokalnym samorządem i inne szczególne osiągnięcia, które zaowocowały wysokimi wynikami czytelnictwa.W zeszłym roku biblioteka po raz pierwszy przystąpiła do Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Tej nocy rodzice zostawili swoje dzieci na noc w bibliotece, Czekały tam na nie zabawy integracyjne, literackie gry, głośne czytanie i poszukiwanie skarbów. Z mapą i z latarkami dzieci wyszły poza mury biblioteki, do miejsca gdzie znajdował się skarb. Wszystkie nocujące w bibliotece dzieci zgodnie przyznały, że czekają na kolejne takie wydarzenie. Oprócz udostępnienia księgozbioru prowadzi także liczne zajęcia dla osób w różnym wieku. Cyklicznie odbywają się tu spotkania autorskie Bibliotecznego Sezonu Literackiego, a także odczyty poświęcone postaciom związanym z naszym regionem. Bibliotekę odwiedzają dzieci ze szkół i przedszkoli na specjalnie organizowanych dla nich lekcjach. Biblioteka co roku bierze udział w przygotowaniu „Bajkowego Korowodu” czyli akcji, w której dorośli czytają w miejskim amfiteatrze na głos poprzebieranym za postacie z bajek dzieciom.
Srebrny Sukces:
Halina Szymańska z Grażyną Wojczuk, Bożeną Pawłowską i Martą Pawłowską. Halina Szymańska to członek Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Dwójeczka’, inicjator współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu z „Fundacją dla Rodaka”, propagator akcji: Książka dla Rodaka, Kartka dla Rodaka, Paczka dla Rodaka, Wakacje dla Rodaka, Lekcja dla Rodaka. Fundator nagród, członek komisji konkursowej i współorganizator Międzynarodowego i Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Hubal”, wolontariusz „Fundacji dla Rodaka”. Organizowała zbiórkę funduszy na przyjazd dzieci z Kazachstanu „Wakacje dla Rodaka” – kiermasz „Dzieci z SP2 – Dzieciom z Kazachstanu”.
Złoty Sukces:
Elżbieta Szymańska koordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej ze Szpitala Powiatowego w Biskupcu wraz z zespołem lekarzy: Mirosław Rogoś, Piotr Michniowski, Zbigniew Gutek, Iwan Baszkiewicz, Paweł Wziątek, Jan Mikulski, Patryk Chodkowski, Piotr Malesa. Elżbieta Szymańska wraz z zespołem lekarzy poprzez swoje działania promuje Miasto i Gminę Biskupiec w kraju i zagranicą, kształtuje pozytywny wizerunek poprzez aktywny udział w licznych konferencjach, hospitalizowani pacjenci wysoko oceniają jakość świadczonych usług w Ankiecie Satysfakcji Pacjenta. Rozwój protezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej stawu biodrowego i stawu kolanowego: - nawiązanie współpracy z Krakowskim Centrum Rehabilitacyjnym w Krakowie. Wprowadzenie procedur protezoplastyki stawu ramiennego. Rozwój artroskopowej chirurgii rekonstrukcyjnej stawu ramiennego. Najnowocześniejsze techniki operacyjne palucha koślawego. Utrzymanie procedur związanych z chirurgią ręki, pomimo wydzielonego ośrodka w Elblągu. Przygotowywanie prac poglądowych, na podstawie materiału własnego i przedstawienie ich na Ogólnopolskich Dniach Ortopedycznych w VI 2017 w Ostródzie. Utrzymywanie kontaktów naukowych z Oddziałem Klinicznym Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach – rozpoczęto tam doktoraty na podstawie zabiegów prowadzonych w tutejszym szpitalu. Prezentowanie trudnych przypadków klinicznych na forum ogólnopolskim (wyróżnienie 2015 r w Warszawie, I miejsce 2016 r. w Krakowie, wyróżnienie 2017 r. w Warszawie). W związku z prezentacją trudnych przypadków, jako nagrodę przyznano miejsce szkoleniowe, w zakresie chirurgii ręki na Międzynarodowej Konferencji z Chirurgii Ręki FESSH w Santander w Hiszpanii .Systematyczne kształcenie w Ośrodku Międzynarodowym – GRAZ Austria. Systematyczne kształcenie w Ośrodku Międzynarodowym -STRASBOURG Francja. Rozwój ultrasonografii biodra dziecięcego umożliwił nawiązanie współpracy z prof. M. Synderem oraz prof. Hc R. Graffem, co zaowocowało zorganizowaniem kursów z ultrasonografii dziecięcej w Gdańsku, na poziomie międzynarodowym. Wprowadzenie i rozwój ultrasonografii narządu ruchu – udział w kursach międzynarodowych. Ustawiczne kształcenie lekarzy w systemie rezydenckim. Rozpoczęcie przewodu doktorskiego lekarza Oddziału na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku.
Kategoria Krajobraz Pełen Możliwości:
Brązowy Sukces:
Katarzyna i Zbigniew Skillandat za budynek biurowy z wydzieloną strefą prac rozwojowych oddany w 2017 r. Budynek posiada infrastrukturę techniczną tj. parking na 10 aut. Przylega do budynku gospodarczego. Nowoczesny design. Zwracający uwagę. Ładnie zagospodarowana przestrzeń wokół. Dbałość o zieleń.
Srebrny Sukces:
Inicjatorka zgłoszenia stołówki szkolnej do konkursu Extra Szkolna Stołówka Marzena Bielińska z Barbarą Leonik oraz Bożeną Rosińską. Stołówka Szkoły Podstawowej nr 3 przeszła metamorfozę wartą 30 tys. zł. To nagroda jury w konkursie „Extra Szkolna Stołówka”. 15 września uroczyście otwarto stołówkę po metamorfozie. Program „Extra Szkolna Stołówka” trwał od 2 stycznia do 31 maja. Jego inicjatorem była marka Delma, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Programowi towarzyszył konkurs skierowany do szkół podstawowych, w którym do wygrania był remont szkolnej stołówki o wartości 30 tys. złotych. W trakcie trwania konkursu przystąpiły do niego 543 szkoły – opublikowały one zdjęcia stołówek wraz z uzasadnieniem, dlaczego to właśnie ich placówka powinna wygrać. Zgodnie z założeniami konkursu nagroda główna, czyli remont stołówki o wartości 30 tys. zł oraz warsztaty gospodarowania żywnością prowadzone przez Federację Polskich Banków Żywności, została przyznana 4 szkołom, które otrzymały największą liczbę głosów. Piątą szkołę, która także zyska remont stołówki, wy-brało jury wyznaczone przez organizatora programu. Została nią Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła Białe-go w Biskupcu.- Decyzja o przyznaniu nagrody głównej Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu została podyktowana faktem, iż ta stołówka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu szkolnej oraz lokalnej społeczności. Dla uczniów jest nie tylko miejscem spożywania posiłków, ale także pomieszczeniem, w którym szkoła prowadzi działania sprzyjające integracji najmłodszych, jak wspólne klasowe śniadania. Ponadto ze stołówki korzystają także potrzebujący przedstawiciele lokalnej społeczności: emeryci i renciści, a w sezonie zimowym podczas mroźnych dni wydawane są posiłki dla bezdomnych. Przyznając nagrodę Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Biskupcu, chcielibyśmy także wyróżnić ją za podejmowane inicjatywy. W szkole są bowiem pro-wadzone działania edukacyjne w zakresie zdrowego żywienia i higieny. Między innymi takie inicjatywy stanowiły spiritus movens programu „Extra Szkolna Stołówka” zainicjowanego przez markę Delma. Partnerem społecznym programu została Federacja Polskich Banków Żywności, a edukacja przeciwdziałająca marnowaniu żywności stała się jednym z jego założeń.– czytamy w uzasadnieniu jury konkursowego.
Złoty Sukces:
Sołectwo Droszewo z sołtys Moniką Wieczorek. Droszewo zwyciężyło w konkursie „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2017”, organizowanym przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim 4 października. Była to już 22. edycja tego konkursu, w którym – jak podkreślali organizatorzy – najskuteczniejsza jest Gmina Biskupiec. Tym razem najwyższe miejsce przypadło wsi Droszewo. Nagrodę odbierała sołtys Monika Wieczorek. Do Droszewa trafiło 15 tys zł ufundowanych przez Samorząd Województwa Warmińsko Mazurskiego, które mają zostać przeznaczone na wspólne potrzeby mieszkańców wsi. Ponadto Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oddział terenowy w Olsztynie ufundował dla najlepszych wsi popegeerowskich 3 kosy spalinowe o wartości 1300 zł każda. Droszewo otrzymało jedną. W tym roku w konkursie „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś” mierzyło 19 wsi. Komisja oceniła wkład pracy wniesiony przez 19 uczestników konkursu, na rzecz poprawy stanu estetyki wsi, w okresie od kwietnia do września 2017 r.
https://archiwum.biskupiec.pl/aktualnosci/1521-22-raz-wreczono-sukcesy#sigProId4496509590
89 715 01 10













