3 marca Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu zaprosiła swoich potencjalnych przyszłych uczniów i ich rodziców na dni otwarte.
Drzwi Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu zostały w sobotę szeroko otwarte dla rodziców i dzieci, które planują od września rozpocząć naukę w murach tej edukacyjnej placówki. Zaproszonych gości przywitała Marta Pawłowska – wicedyrektor szkoły, która zapoznała rodziców z ofertą dydaktyczną i wychowawczą szkoły, ale także opowiedziała o zmianach jakie czekają placówkę w najbliższym czasie. Szkołę czeka remont, w wyniku którego zostanie generalnie wyremontowana sala gimnastyczna oraz dobudowany łącznik łączący główny budynek szkoły ze świetlicą i stołówką. Dodatkowo zostaną wydłużone godziny pracy szkolnej świetlicy oraz zapewniony dowóz dzieci z ulicy Ludowej i ulic ościennych. Został także rozwiązany konkurs plastyczny ogłoszony z okazji Dni Otwartych. Wszystkie dzieci, które wzięły w nim udział otrzymały dyplomy i nagrody.
Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę dla przyszłych pierwszaków – dzieci zostały podzielone na zespoły i wraz z uczniami klas starszych poprzebieranych za postacie ze Stumilowego Lasu, ruszyły po szkole, aby wykonać zaplanowane dla nich zadania. Aby dotrzeć do mety i otrzymać medal musiały wykonać szereg zadań – odtańczyć szalony taniec z Kubusiem Puchatkiem, odgadnąć zagadki u Mądrej Sowy (a nawet dwóch Sów), przejść tor przeszkód przy pomocy tabletu i jeżdżącego robota, „cyknąć” fotkę ze Stumilowego Lasu oraz wiele, wiele innych. Wszystkim uczestnikom udało się bez problemu wykonać wszystkie zadania i każdy na koniec otrzymał medal oraz Kubusiowy słoik pełen … cukierków.
W tym czasie rodzice udali się do Kubusiowej Kawiarenki na „małe co nieco”. Była to okazja do złapania chwili oddechu i do rozmów z nauczycielami oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Każdy opuszczał mury SP2 w wyśmienitym humorze.
Od 1 marca ruszyła rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 2. Zapisy prowadzi sekretariat szkoły w godz. 7.00 -15.00. Do szkolnego oddziału przedszkolnego należy zapisać dzieci urodzone w roku 2012, a do klasy I dzieci urodzone w 2011r.
https://archiwum.biskupiec.pl/aktualnosci/1522-dzien-otwarty-w-sp2-2?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProId4f91cbd3ea