konkurs piosenki

25 października odbył się X Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowany przez SP 3 w Biskupcu.

Aula w Zespole Szkół w Biskupcu wypełniła się młodymi artystami, których występy wzbudziły w publiczności i jury wzruszenie. Swoje talenty prezentowali soliści, nie zabrakło też zespołów wokalnych. Uczestnicy prezentowali jedną dowolnie wybraną piosenkę patriotyczną. Repertuar był bardzo zróżnicowany, a sposób artystycznego wyrazu świadczył o wrażliwości wszystkich młodych wykonawców.
Każda szkoła – z wyjątkiem organizującej konkurs SP 3 – mogła wystawić do każdej z wybranych kategorii wiekowej jednego solistę i jeden zespół liczący do trzech osób.
Jury oceniało umiejętności wokalne, poczucie rytmu, interpretację muzyczną i ogólną prezentację.
Wyniki przedstawiły się następująco:
Kategoria 4 – 6 lat
I miejsce – Lena Kowalska, Szymon Zieliński, Artur Góralski – Przedszkole Samorządowe nr 5 „Piątka” – „Przybyli Ułani”
II miejsce – Ola Sobczyk, Leila Wierzbicka, Aleksander Talarek – Przedszkole Samorządowe nr 5 „Piątka” – „Nie ma jak dom”
III miejsce - Kamila Próchniak - Przedszkole „Jacek i Agatka” - "Białe róże"
Kategoria 7 – 9 lat
I miejsce – Mikołaj Bazis – Markuszewski – SP3 Biskupiec – „Przysięga”
I miejsce – Łucja Wróblewska – SP3 Biskupiec – „W listopadzie”
II miejsce – Amelia Heichel – SP3 Biskupiec – „Polskie kwiaty”
II miejsce – Lena Bartlewska – SP Bredynki – „Co to jest niepodległość”
III miejsce – Hanna Haras – SP3 Biskupiec – „Dziewczyna z granatem”
III miejsce – Iga Pstrągowska – SP3 Biskupiec – „Niepodległa”
Wyróżnienie
Julia Skawińska, Antek Kurpiewski, Natalia Rudnicka – SP3 Biskupiec – „Jesteś Polką i Polakiem”
Maciej Weraksa – SP3 Biskupiec – „Nie żałujcie serca”
Marta Stradomska – SP3 Biskupiec – „Białe róże”
Kajetan Szczypiński – SP2 Biskupiec – „Rogatywka”
Artur Pawłowski – SP3 Biskupiec – „Dziś idę walczyć”
Kategoria 10 – 12 lat
I miejsce – Filip Orłowski – SP3 Biskupiec – „Błogosławiony płynie czas”
II miejsce – Maria Kubarewicz – SP2 Biskupiec – „Warszawo ma”
II miejsce – Natalia Heichel – SP3 Biskupiec – „Jeśli nie wrócę”
III miejsce – Rafał Welke – SP3 Biskupiec – „Jesteśmy stąd”

Wyróżnienie:
Bartłomiej Kacprzycki – SP3 Biskupiec – „Nie żałujcie serc dziewczyny”
Weronika Moroz – SP3 Biskupiec – „Uwierz Polsko”
Roksana Olbryś, Natalia Żabińska, Arkadiusz Żabiński – Węgój – „Przybyli Ułani”

Kategoria 13 – 15 lat
I miejsce – Amelia Kwiatkowska – Czerwonka – „Orzeł Biały”
II miejsce – Marietta Ostapczuk – SP3 Biskupiec – „Miasto 44”
II miejsce – Maria Król – SP3 Biskupiec – „Sen o Katyniu”
III miejsce – Gabriela Woźniak – SP3 Biskupiec – „Matko o twarzy czarnej”
III miejsce – Oliwia Głoskowska, Weronika Kisiel – SP2 Biskupiec – „Mury”

Wyróżnienie:
Oliwia Ciechacka – SP2 Biskupiec – „Miejcie nadzieję”
Magdalena Kmieć – SP3 Biskupiec – „Orzeł Biały”

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://archiwum.biskupiec.pl/aktualnosci/1809-konkurs-piosenki-patriotycznej#sigProId55767c124c