
Projekt „Termomodernizacja obiektów publicznych na terenie miasta i gminy Biskupiec” zbliża się ku końcowi.
Beneficjentem projektu jest Gmina Biskupiec. Dzięki unijnemu dofinansowaniu w kwocie ponad 8 mln złotych udało się przeprowadzić prace polegające m.in. na:
• dociepleniu ścian, stropodachów, dachów, stropów nad piwnicą, podłogi w piwnicach, stropu pod poddaszem, podłogi na gruncie, stropu zewnętrznego,
• wymianie okien, okien-luksfery, montaż nawiewników, okna witrażowe–fasada szklana,
• wymianie drzwi zewnętrznych,
• modernizacji instalacji CWU wymiana kotła węglowego na gazowy,
• wymianie instalacji CO, grzejników oraz zastos. zaworów termostatycznych,
• modernizacji inst. CO wymiana kotła węgl. na kocioł gazowy, Wymiana źródła ciepła na kocioł opalany biomasą (w wybranych budynkach),
• wymianie przewodów rozprowadzających,
• instalacji oświetlenie LED.
Termomodernizacja dotyczyła 7 placówek oświatowych i Urzędu Miejskiego. Projektem objęto:
- Niepubliczne Przedszkole „Bajka"
- Niepubliczne Przedszkole „Jacek i Agatka"
- Szkołę Podstawową nr 2
- Szkołę Podstawową nr 3
- Przedszkole Samorządowe nr 5 „Piątka”
- Zespół Szkół w Czerwonce
- Zespół Szkół w Kobułtach
Prace zostały w większości zakończone, trwają prace fotowoltaiczne - montaż konstrukcji pod solary przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz roboty PPOŻ w Niepublicznym Przedszkolu „Jacek i Agatka".
Realizacja projektu przyczyni się do niższych kosztów eksploatacji przy lepszej efektywności energetycznej budynków. Poprawi się estetyka i wygląd szkół i przedszkoli, a także Urzędu Miejskiego. Dzięki zastosowaniu energii odnawialnej będziemy mieli czystsze powietrze.
W ramach projektu zidentyfikowano następujące cele:
Cel 1: Zmniejszenie energochłonności 8 budynków użyteczności publicznej będących w zasobach Gminy Biskupiec
Cel 2: Redukcja kosztów bieżącego utrzymania 8 budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych będących w zasobach Gminy Biskupiec
Cel 3: Zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery dzięki wykorzystaniu OZE w budynkach użyteczności publicznej będących w zasobach Gminy Biskupiec
Przypomnijmy, że Gmina Biskupiec otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 w ramach Osi 4 – Efektywność energetyczna, Działanie 4.3 – Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków, Poddziałanie 4.3.1 – Efektywność energetyczna w budynkach publicznych.
Całkowity koszt to 10 mln zł, a dofinansowanie ponad 8 mln zł.
https://archiwum.biskupiec.pl/aktualnosci/1929-termomodernizacja-za-ponad-10-mln-zlotych#sigProId82bb508f74
89 715 01 10













