DSC 0778 ekonomia społ

I Gala Ekonomii Społecznej Warmii i Mazur przyniosła wyróżnienie samorządowi i certyfikat zakładowi z Biskupca.

Gala odbyła się 27 września w filharmonii w Olsztynie, jej organizatorem był marszałek województwa. Gmina Biskupiec została na niej wyróżniona w III edycji konkursu „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej w województwie warmińsko-mazurskim”. Kandydaturę do konkursu zgłosiło Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu. Gmina Biskupiec została wyróżniona za aktywność i otwartość na nowe wyzwania polityki społecznej. Jak można było przeczytać w uzasadnieniu przyznania wyróżnienia: „Gmina wspiera podmioty ekonomii społecznej, a jej przedstawiciele biorą czynny udział we wszelkich wydarzeniach mających na celu promocję i upowszechnienie ekonomii społecznej”. Wyróżnienie odebrał burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.
W trakcie Gali uroczyście przyznawano także certyfikaty „Zakup prospołeczny” dla nowych i kontynuujących działalność przedsiębiorstw, które prowadzą działalność o charakterze społecznym lub społecznie użytecznym na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wykluczonych społecznie lub społeczności lokalnej. Kolejny raz taki certyfikat trafił do biskupieckiego Zakładu Aktywności Zawodowej za jego produkty stolarskie. Nagrodę odebrał kierownik ZAZu Piotr Kubarewicz, prezes PSONI koło w Biskupcu Jadwiga Marzjan i pracownicy zakładu. Certyfikat umacnia rangę i wizerunek jako symbolu usług i produktów o najwyższej jakości, wykonanych w połączeniu z wyjątkową dbałością o wykorzystanie potencjału społecznego.
- Gmina Biskupiec pokazała się na niej jako otwarta i aktywna jednostka samorządowa. Ale jak wszędzie najważniejsi są ludzie. Bez wrażliwości społecznej naszych mieszkańców nie osiągnęlibyśmy tak wiele – komentował wydarzenie burmistrz Kozłowski.