
W Biskupcu pojawiły się kolejne tablice historyczne. Łącznie jest ich już 16.
Nowe tablice powstały dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Beneficjentem wniosku była Biskupiecka Federacja Sportu. W ramach uzyskanych funduszy zostało zrealizowane zadanie pt. „Promocja obszaru LGD – Historyczne spojrzenie na architekturę miasta Biskupiec”. Celem projektu było promowanie walorów turystycznych poprzez ukazanie historycznych aspektów architektury budynków miasta Biskupiec.
W wyniku realizacji zdania w Biskupcu pojawiły się 4 tablice przedstawiające architekturę i pejzaż dawnego Biskupca. Te malownicze obrazy pokazują zmieniające się otoczenie i pozwalają utrwalić w pamięci obraz miasta sprzed lat. Powstały także pocztówki, które wkrótce trafią do mieszkańców i turystów. Natomiast w Urzędzie Miejskim w Biskupcu zawisły obrazy, które namalował lokalny artysta.
Wartość zadania: 37 351,45 zł
Kwota dofinansowania: 34 970,00 zł
https://archiwum.biskupiec.pl/aktualnosci/2544-kolejne-tablice-historyczne?layout=default&print=1&tmpl=component#sigProId8fdd54096d