raj 06.20

14 czerwca rowerzyści rozpoczęli sezon letnich wycieczek na dwóch kółkach po gminie Biskupiec.

Po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa to był pierwszy w tym sezonie organizowany przez CKTiS rajd rowerowy. Blisko 30 osób pod przewodnictwem Krzysztofa Kowalskiego wyruszyło spod Przystani Warmińskiej w ok. 35-kilometrowa trasę. Grupa najpierw skierowała się do Labuszewa w którym, odwiedziła pomnik Bogumiła Labusza – wielkiego działacza polski na Mazurach, zwanego Mazurskim Generałem, inicjatora i założyciela Mazurskiej Partii Ludowej. W Łąkach Dymerskich wszystkich podróżujących zachwyciły malownicze krajobrazy, a przede wszystkim siedliska żurawi. Dalej rowerzyści wyjechali nieco poza granice naszej gminy. W Popowej Woli (gmina Dźwierzuty) dzięki uprzejmości sołtys sołectwa, obejrzeli świetlicę wiejską. Następne ruszyli do Kobułt. Tam pani Elżbieta Kostka opowiedziała rowerzystom historię powstania sołectwa i pokazała najbardziej charakterystyczne zabytki Kobułt. Ostanie na trasie były Rudziska, stamtąd rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną do Biskupca.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://archiwum.biskupiec.pl/aktualnosci/2547-czerwcowy-rajd-rowerowy-2#sigProId5488db4de1