sesja abs

Radni Rady Miejskiej udzielili absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Biskupca.

W poniedziałek 22 czerwca odbyła się najważniejsza w roku absolutoryjna Sesja Rady Miejskiej w Biskupcu, podczas której Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu gminy za 2019 rok. Udzielenie wotum i absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady nad działalnością Burmistrza oraz element docenienia jego pracy. Podstawą do dokonania powyższej oceny przez radnych był przedstawiony przez burmistrza „Raport o stanie gminy za 2019 rok" oraz sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za 2019 r., które uzyskało również pozytywną opinię Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej. Raport o stanie gminy zawiera analizę różnych obszarów tematycznych, a informacje zebrane i przeanalizowane w dokumencie pochodzą z m.in.: Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Biskupcu i instytucji oświatowych z terenu gminy.

- Dziękuję za udzielone mi absolutorium. To dla mnie wyraz akceptacji przyjętych kierunków rozwojowych gminy oraz pozytywna ocena codziennej pracy ze strony Rady. Dziękuję wszystkim - radnym, urzędnikom, pracownikom miejskich instytucji i spółki za świetną współpracę, za wspólne starania i pracę nad tym, by Gmina Biskupiec rozwijała się w sposób zrównoważony i była dobrym miejscem do życia. Rok 2019 był czasem pełnym wyzwań i ogromnych inwestycji. Przed nami rok pełen nowych zadań, wytężonej pracy i trudów, którym musimy podołać – burmistrz podziękował za udzielenie absolutorium.