Szkolno-parafialny turniej tenisa stołowego „Czynimy dobro przez sport i zdrowie” odbył się już szósty raz.
3 marca w Szkole Podstawowej w Czerwonce zmierzyło się ze sobą 91 zawodników z pięciu sołectw: Biesowa, Czerwonki, Wilim, Zarębca i Droszewa. Walczyli w różnych kategoriach wiekowych, kobiety i mężczyźni. Najlepiej w klasyfikacji ogólnej wypadło Biesowo, zabierając zwycięstwo gospodarzom turnieju.
Idea zawodów narodziła się 6 lat temu i zakładała połączenie ruchu z poprawą wiedzy o zdrowiu oraz integrację społeczeństwa należącego do parafii Biesowo i obwodu szkoły w Czerwonce. Także w tym roku – oprócz zmagań sportowych – młodzież szkoliła się z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowymi atrakcjami były występy formacji tanecznych z gimnazjów z Czerwonce i Biskupcu oraz otwierający turniej pojedynek między ks. Krzysztofem Jeżowskim, proboszczem parafii w Biesowie a Kamilem Kozłowskim, burmistrzem Biskupca.
https://archiwum.biskupiec.pl/aktualnosci/1524-tenis-stolowy-w-czerwonce#sigProId2cd079993f
89 715 01 10













